Povestea noastră de succes

Cariere

Povestea noastră de succes este rezultatul credinței că doar cu o strategie bine conturată de dezvoltare pe termen mediu și lung, și cu investiții consistente în utilaje, dar mai ales în oameni, putem să le oferim clienților noștri produse de cea mai înaltă calitate, care să respecte standardele europene și care să fie apreciate chiar și de cei mai exigenți evaluatori.

Vrem să fim cei mai buni și îi căutăm pe cei mai buni.

Cum aplic?

Dacă și tu îți dorești aceleași lucruri, nu mai sta pe gânduri! Trimite-ne chiar acum un CV la hr@wetterbest.ro.

Alătură-te echipei Wetterbest, dacă dorești nu doar să faci parte dintr-o echipă tânără, dinamică și ambițioasă, ci și să pui umărul la aducerea industriei acoperișurilor în mileniul trei.

După mai bine de două decenii de dezvoltare continuă, compania Wetterbest, unul dintre cei mai importanți producători de sisteme pentru acoperișuri, prezentă pe piața din România sub brandul Wetterbest, a ajuns astăzi să se impună prin seriozitate, rigoare, excelenţă industrială, calitate fără compromisuri şi respectarea promisiunilor, nu prin garanții nesustenabile și promisiuni goale.

Acestea sunt și calitățile pe care le căutăm la angajații noștri. Compania noastră este o familie și, ca orice familie, este la fel de puternică precum cel mai slab membru.

Îngrijitor clădiri și spații verzi

Ofertă de muncă

Responsabilități

  • Efectuează lucrări de reparație și întreținere a clădirilor și spațiilor verzi cu scopul de le a menține într-o stare optimî de funcționare;
  • Realizează operații de reparație și întreținere a spațiilor interioare (hale industriale, clădiri administrative) și exterioare;
  • Execută lucrări precum: întreținere clădiri și spații verzi, reparatii minore la instalatiile sanitare, montare-demontare diverse ansambluri, reconditionare, vopsire, schimbat robineti/becuri;
  • Responsabil cu inspectarea zilnica a spatiilor interioare si exterioare, precum si a uneltelor si dispozitivelor folosite pentru intretinerea acestora, in scopul identificarii unor posibile elemente deterioarate sau nefunctionale;
  • Controlează zilnic ușile, geamurile, mobilierul, centrala termică, robineții, grupurile sanitare, etc și semnalează defecțiunile constatate;
  • Se ingrijește permanent de integritatea și buna funcționare a uneltelor și dispozitivelor folosite în cadrul activității desfășurate;
  • Atenționează cu privire la pericolele existente în timpul desfășurării activității; asigurând o delimitare a zonei de lucru (semnalistică);
  • Intervine prompt pentru evitarea sau limitarea unor posibile situații periculoase ;
  • Asigură în permanență ordinea și curățenia la locul de muncă;
  • Să utilizeze corect sculele și utilajele din dotare cu acțiune manuală și electro-manuală
  • Întretine echipamentele din dotare;
  • Asigură toate procesele cu privire la efectuarea si intretinerea curateniei in incinta cladirilor si a spatiilor conexe ale companiei beneficiare in conformitate cu programul stabilit si in concordanta cu standarul de calitate al companiei. Participă la activitățile de îngrijire a spațiilor verzi din cadrul obiectivelor de lucru ale companiei, alături de personalul specializat;
  • Asigură curățenia în spațiile de parcare acoperite și neacoperite;
  • Este direct răspunzător de păstrarea bunurilor materiale sau de altă natură pe care le are în gestiune;
  • Informează de îndată superiorul ierarhic despre orice deficiență constatată sau eveniment petrecut;
  • Execută alte activități în legatură cu îndeplinirea sarcinilor de serviciu precizate de persoanele care au acest drept.

Cerințe:

  • Studii: medii
  • abilități practice în utilizarea uneltelor și dispozitivelor
  • aptitudini pentru efectuarea de operații de amenajări interioare și exterioare
  • dexteritate manuală și rezistență fizică

Abilităţi /Competenţe:

  • capacitatea de organizare a locului de munca;
  • initiativă și implicare în rezolvarea sarcinilor de serviciu precum și a altor activități inopinante;
  • cinstit, loial si disciplinat, dând dovada în toate imprejurările de o atitudine civilizată și corectă fatță de toate persoanele cu care vine în contact;
  • atitudine colaborativă ;
  • disponibilitate pentru efort fizic susținut;
  • persoană organizată, serioasa si responsabila, cu spirit de observatie, viteza de reactie si capacitate de comunicare;
  • adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitiva;
  • acuitate auditivă și vizuală;
  • asumarea responsabilitatii.