Pazie 1

Accesorii metalice de închidere

Pazia tip 1 se utilizează la închiderea sistemului pe zona de căpriori. Acesta esteașezată vertical la capătul din afară al căpriorilor unui acoperiș cu streașină pentru a ascunde capetele acestora.

Pazie 1

Descriere detaliată

Acest element contribuie la funcționarea corectă a sistemului pluvial sau de acoperiș. Pazia tip 1 se utilizează la închiderea sistemului pe zona de căpriori. Acesta esteașezată vertical la capătul din afară al căpriorilor unui acoperiș cu streașină pentru a ascunde capetele acestora. Realizat din materiale rezistente, oferă protecție împotriva coroziunii și stabilitate în timp, chiar și în condiții climatice dificile. Designul optimizează montajul, asigură îmbinări curate și reduce riscul de infiltrații. Se potrivește atât proiectelor noi, cât și lucrărilor de renovare, integrându-se fără efort cu celelalte componente. Montajul corect prelungește durata de viață a sistemului și minimizează necesarul de întreținere, păstrând aspectul uniform al construcției pe termen lung. Alege acest produs pentru o soluție fiabilă, practică și estetică, care contribuie la siguranța și funcționalitatea clădirii. Vezi detalii suplimentare și solicită o ofertă personalizată.

Specificații pentru Pazie 1

Soluții

Caracteristici

Finisaje:
Lucios, Mat, Neomat 30, Suprem 50

Lucios

Garanție împotriva coroziunii de până la 10 ani, în funcție de produs şi materia primă utilizată. Garanție menținere culoare de până la 10 ani, în funcție de produs şi materia primă utilizată.

Mat

Garanție împotriva coroziunii de până la 15 ani, în funcție de produs şi materia primă utilizată. Garanție menținere culoare de până la 15 ani, în funcție de produs şi materia primă utilizată.

Neomat 30

Garanție împotriva coroziunii de până la 30 ani, în funcție de produs şi materia primă utilizată. Garanție menținere culoare de până la 30 ani, în funcție de produs şi materia primă utilizată.

Suprem 50

Garanție împotriva coroziunii de până la 50 ani, în funcție de produs şi materia primă utilizată. Garanție menținere culoare de până la 25 ani, în funcție de produs şi materia primă utilizată.

Produse alternative