Wetterbest® angajează!

Povestea noastră de succes este rezultatul credinței că doar cu o strategie bine conturată de dezvoltare pe termen mediu și lung, și cu investiții consistente în utilaje, dar mai ales în oameni, putem să le oferim clienților noștri produse de cea mai înaltă calitate, care să respecte standardele europene și care să fie apreciate chiar și de cei mai exigenți evaluatori.

Vrem să fim cei mai buni și îi căutăm pe cei mai buni.

Dacă și tu îți dorești aceleași lucruri, nu mai sta pe gânduri! Trimite-ne chiar acum un CV la recrutare@wetterbest.ro.

Alătură-te echipei Wetterbest, dacă dorești nu doar să faci parte dintr-o echipă tânără, dinamică și ambițioasă, ci și să pui umărul la aducerea industriei acoperișurilor în mileniul trei.

După mai bine de două decenii de dezvoltare continuă, compania Wetterbest, unul dintre cei mai importanți producători de sisteme pentru acoperișuri, prezentă pe piața din România sub brandul Wetterbest, a ajuns astăzi să se impună prin seriozitate, rigoare, excelenţă industrială, calitate fără compromisuri şi respectarea promisiunilor, nu prin garanții nesustenabile și promisiuni goale.

Acestea sunt și calitățile pe care le căutăm la angajații noștri. Compania noastră este o familie și, ca orice familie, este la fel de puternică precum cel mai slab membru.

Posturi disponibile

Specialist calitate - Băicoi vezi mai putin vezi mai mult

Candidatul ideal:

– studii superioare tehnice (Inginerie – de preferat);

– cunostinte solide ale standardelor ISO 9001:2015; ISO 14001:2015;

– bune abilitati operare PC (MS Office);

– limba engleza – nivel mediu

– foarte bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;

– auditor intern certificat – constituie avantaj;

– experienta pe o pozitie similara minim 1 an;

– abilitati de organizare si planificare;

– capacitate de analiza, sinteza si interpretare a datelor si informatiilor;

– capacitate de decizie pe solutii tehnice;

– persoana pozitiva, responsabila, disciplinata, serioasa;

– fire analitica, minutioasa, atenta la detalii, deschisa schimbarii.

Descrierea jobului:

– responsabil de implementarea si respectarea cerintelor Sistemului de Management Integrat (calitate , mediu, sso);

– participa la deciziile privind produsele neconforme;

– acorda suport sectorului de productie si departamentelor interne pentru utilizarea instrumentelor calitatii;

– gestioneaza si actualizeaza documentatia SMI in acord cu cerintele din standardele aplicate, ceritele legale si cu alte cerinte specifice de produs;

– participa la analiza reclamatiilor de la client si a celor adresate furnizorilor;

– intocmeste rapoarte periodice (saptamanale/ lunare/ anuale) a indicatorilor calitatii ( reclamatii, produse neconforme);

– participa la stabilirea cauzelor radacina ale problemelor, la implementarea actiunilor corective si preventive;

– participa la instruirea personalului referitor la metodele de control si utilizarea echipamentelor de masura;

– participa la audituri – de la client, de certificare si audituri interne de proces si sistem;

– participa la procesul de control al produsului in fabricatie si la introducerea pe piata a noilor produse.

Descrierea companiei:

Activitatea companiei Wetterbest (Depaco) a inceput anul 1999.

Wetterbest a abordat o strategie de dezvoltare pe termen mediu si lung investind in utilaje automate si performante de productie a tiglelor metalice si accesoriilor pentru acoperis.

Pentru extinderea la nivel national si pentru a produce articole de calitate, compania a achizitionat utilaje performante, de la cei mai renumiti producatori europeni, utilaje ce asigura o productivitate ridicata, dar si o precizie de executie mult imbunatatita;

In prezent, procesul de productie din fabrica Wetterbest de la Baicoi se desfasoara pe mai mult de 30 linii automate: pentru tigla metalica cu diverse profile, pentru tabla cutata de 4 tipodimensiuni, pentru sistemul de jgheaburi si burlane, pentru tabla faltuita.

Parte a grupului Teraplast, Wetterbest promovează cu mândrie valorile importante: satisfacția clientului, inovație și profesionalism, solidaritate și respect față de societate și mediu.

Persoană de contact: tel: 0753 310 012

Adresă email : recrutare@wetterbest.ro

Manipulant marfă - Sărățel, jud. Bistrița-Năsăud vezi mai putin vezi mai mult

Responsabilități:

– Asigură încărcarea, descărcarea și manipularea mărfurilor în depozit;

– Ambalează și securizeazș marfa în vederea livrării;

– Pregătește și încarcă marfa în mijloacele de transport.

Cerințe:

– Rezistență la munca fizică;

– Rezistență la lucru în interiorul și exteriorul depozitului;

– Atenție la detalii; seriozitate; disciplină;

 Locație: Parcul Industrial TeraPlast – Localitatea Sărățel, Jud Bistrita-Năsăud

 Program de lucru: L-V, 08:00 – 16:30

Date de contact:

Operator producție - Sărățel, jud. Bistrița-Năsăud vezi mai putin vezi mai mult

  • Primește comenzile; studiază cu atenție documentele înainte de a începe execuția;
  • Identifică loturile de semifabricat necesare execuției comenzilor și efectuează operațiunile necesare în vederea alimentării cu material (semifabricat) a liniei automate de producție;
  • Reglează și programează linia de producție în vederea procesării;
  • Asigură controlul pieselor executate pe maşini;
  • Supraveghează funcționarea liniei de producție, inscripționarea și menținerea calității produselor;
  • Efectuează ambalarea loturilor pe comenzi și predarea în magazie a produselor finalizate.

Cerințe:

  • Studii medii;
  • Experiență anterioară pe o poziție similară constituie avantaj
  • Excelente abilități de comunicare și de lucru în echipă;
  • Persoana organizată, dinamică, atentă la detalii.

Gestionar depozit Băicoi, Prahova vezi mai putin vezi mai mult

Aptitudini

√ Studii medii /pentru manipulant minim 8 clase
√ Minim 1 an experiență în domeniul vizat
√ Orientate către performanță
√ Aptitudine generală de învățare
√ Capacitate de a lucra în echipă
√ Spirit organizatoric, conformist, ordonat, eficient
√ Capacitate bună de comunicare
√ Orientare către client

Beneficii si avantaje:

√ Mediu de lucru plăcut și dinamic, într-o companie aflată în plină expansiune
√ Posibilități de dezvoltare profesională prin instruire constantă
√ Pachet salarial completat cu bonuri de masă și cheltuieli pentru transport

Incarcă CV-ul tău*

*Aceste posturi sunt disponibile la fabrica Wetterbest® din Băicoi.

Sunt de acord să fiu contactat pe email și/sau telefon. Am citit și sunt de acord cu politica de confidențialitate
Contactează-ne